2
kosmetyki 0

NaroDove piękno. Test kostek myjących do demakijażu i żeli Dove.

Nie pamiętam kiedy ostatnio myłam ręce, a co dopiero twarz kostką mydła. O wiele wygodniej ręce jest mi myć mydłem z pompką, a co do demakijażu twarzy i pielęgnacji, to mam od tego specjalistyczne kosmetyki. Postanowiłam na własnej skórze przetestować kostkę myjącą (tak, dobrze czytacie KOSTKĘ MYJĄCĄ, nie żadne tam mydło ) Dermatolodzy podkreślają, że pielęgnacja skóry przy użyciu zwykłego mydła może powodować znaczne przesuszenie i podrażnienie skóry – to też doświadczyłam na własnym przykładzie.

1

Kostka myjąca Dove nie jest mydłem. To wyjątkowy kosmetyk myjący, zawierający łagodny surfaktant: izotionian oleju kokosowego, który w połączeniu z cząsteczkami kwasów tłuszczowych tworzy molekuły DEFI (Directly Esterified Fatty Isethionate). To innowacyjna technologia pozwalająca na skuteczne oczyszczanie skóry, bez naruszania równowagi lipidowej naskórka.

Dodatkowo zawarte w kostce myjącej Dove kwasy tłuszczowe pomagają uzupełnić fizjologiczne lipidy naskórkai zregenerować ochronny płaszcz lipidowy już w trakcie mycia skóry. Neutralne pH zapewnia prawidłowy odczyn powierzchni skóry, gwarantujący jej zdrowe funkcjonowanie.

Takie kostki kosztują ok. 4 zł.  No ale dobra, teraz przejdźmy do moich odczuć apropo kostek. Sama z autopsji wiem, że nie lubicie czytać  długich, monotonnych recenzji. Pozwólcie zatem, że napiszę najważniejsze zalety i wady.

nie wysuszają skóry

są tanie

mają przyjemny zapach

po użyciu skóra jest miękka

dogłębnie oczyszcza skórę

kostka jest hypoalergiczna

idealnie zmywa makijaż

wady?  wad brak :)

3

Żele pod prysznic są tak energetyzujące , że poranna kąpiel (nawet w taki pochmurny dzień jak dziś) staje się przyjemnością. Zapach jest intensywny i pobudza do działania, także o  porannej senności nie ma mowy! Moim ulubionym  jest tek z ekstraktem z ogórka.

Miałyście kiedyś styczność z tymi żelami/ kostkami myjącymi? Jeśli tak to jakie są Wasze ulubione zapachy?

Buziaki!!!!

5

You Might Also Like