2
fitness 1

Jak się pozbyć cellulitu ?

Co to jest cellulit i skąd się bierze?

Cellulit to nic innego jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, który pojawia się zazwyczaj w okresie dojrzewania.

2

W jakich miejscach występuje cellulit?

Cellulit występuje najczęściej na ramionach, udach, pośladkach i ramionach.
 

Czy to prawda, że mężczyźni nie mają cellulitu?

Prawda. Choć zdarza się bardzo rzadko. Najczęstszą odpowiedzią na jaką możecie trafić to : Mężczyźni nie mają cellulitu, bo głupio to wygląda :P
W sumie co prawda to prawda.

Kilka trików jak walczyć z cellulitem.

 

1. Peeling kawowy - 3 łyżeczki kawy mielonej, łyżeczka soli, odrobinka oliwy. Stosuj 3 razy w tygodniu, a szybko zobaczysz upragnione efekty.

2. Zimne natryski pod prysznicem – podczas kąpieli zastosuj serię na przemian 6/7 natrysków raz ciepłą, a raz zimną wodą.

3. Wysiłek fizyczny – nie ma co się oszukiwać, że ciało, które nie ma styczności z wysiłkiem fizycznym ( mam tu na myśli siłownie, taniec bądź inną aktywność) jest najbardziej podatne na tworzenie się skórki pomarańczowej. Zatem : CHODAKOWSKA ON!!!

4. Dieta – jesteś tym co jesz. Im więcej fast foodów i słodyczy w naszej diecie, tym trudniejsze wyeliminowanie cellulitu. Jeśli masz ochotę na coś słodkiego, po prostu sięgnij po owoc.

Aaaa i zapomniałabym! Pamiętaj, że cellulit a cellulitis to absolutnie nie to samo!
Cellulitis to choroba skóry :)

Odkąd przestałam być aktywna fizycznie zauważyłam u siebie cellulit. Mały, bo mały, ale jednak jest. Ale od czego są wakacje? Wszystko jest na dobrej drodze! Trzymajcie za mnie kciuki! :*

 

You Might Also Like

  • Gosia

    ja zawsze miałam kłopoty z cellulitem mimo braku nadwagi.. zapewne duży wpływ ma na to fakt, że piję bardzo mało wody. Nie czuję pragnienia więc bardzo mało piję. Zawsze tłumaczyłam cellulit jako geny i predyspozycje do jego posiadania. W końcu powiedziałam dosyć. :) od 2,5 miesięcy zdrowo się odżywiam, nie wprowadziłam diety, po prostu zmieniłam sposób odżywiania się. No i oczywiście ćwiczę. Efekty już są ogromne. Jestem z siebie dumna. :) Muszę jeszcze zacząć się zmuszać do picia wody a na pewno wtedy pozbędę się go do końca ! :)