2
włosy 6

Co to jest dociążanie włosów i jak je wykonać?


Dociążenie włosów to nic innego jak dodanie im trochę gramów na wadze. Na zdjęciu powyżej możecie zobaczyć moje włosy przed i po dociążeniu. Co prawda wszystko zależy od typu Waszego włosa. Ja jednak trochę postaram się przybliżyć ten temat na przykładzie moich włosów.  Jeśli będziecie miały jakiekolwiek pytania, to piszcie w komentarzach :*

1. Sprawdź czy Twoje włosy lubią jak traktujesz je suszarką.

Bardzo dużo już czytałam na temat suszenia włosów i jakie to jest złe. Wszystko jest dobre ale z umiarem. Nigdy nie suszę swoich włosów gorącym, wręcz parzącym strumieniem powietrza. Nawet jak się spieszę. Prawda jest taka, że aby moje włosy wyglądały ładnie, muszę je chociaż troszkę wysuszyć suszarką. To jeden z kroków dociążenia moich włosów.Bez suszenia wyglądam jak pudel, włosy latają na wszystkie strony świata. Nie wygląda to dobrze, wyglądam jak wiedźma. Baby hairy też wyglądają okropnie. Mam milion antenek na głowie.

 

2. Olejuj włosy, byle nie przesadź.

Zwłaszcza po zimie moje włosy są suche. A co za tym idzie – strąki, strąki i jeszcze raz strąki. Są lekkie, mam je dosłownie wszędzie. Lekki podmuch wiatru i wilgoć powodują, że wyglądam jak topielec. Co tydzień olejuje włosy. Możliwe, że pomoże to też Tobie. Częstotliwość musisz niestety dobrać sama. Mam znajomą, która może to robić maksymalnie raz w miesiącu, a kiedy robiła to częściej, to miała tak tłuste włosy, że nie chcecie wiedzieć jak wyglądała. Na temat olejowania włosów zrobię Wam osobny post.

 

3. Za dnia pryskaj swoje włosy ziołowymi mgiełkami.

Zawsze w torebce nosze swoją ulubioną mgiełkę do włosów. Kosztuje niecałe 7 zł. To mgiełka Herbal Care z Farmony . Kupicie ją TUTAJ . To dla mnie prawdziwe wybawienie. Włosy się nie plączą, od razu są dociążone i ładnie nabłyszczone. Polecam ją Wam! Aktualnie kupicie ją też w Biedronce!

Na koniec pokażę Wam moje zdjęcia , na których nie dociążyłam włosów. W dalszym ciągu jednak szukam złotego środka! Macie coś godnego polecenia?

 

000

2

You Might Also Like

 • Gosia

  Rzeczywiście duża różnica :) Twoje włosy zdecydowanie lepiej prezentują się po dociążeniu :) ja mam ten problem, że mam włosy kręcone i niestety po suszeniu puszą się i wyglądają na jeszcze bardziej suche :( Co to olejowana to ja przez jakiś czas używałam olejku rycynowego ale niestety nieregularnie a z czasem przestałam.. więc myślę, że zacznę używać go ponownie. Dużo bym dała żeby moje włosy były błyszczące, nie puszyły się tak i wyglądały na zdrowe. Może masz jakieś patenty na włosy kręcone ? :)

  • FASHIOLOVEwa

   a próbowałaś kochana brylantyny?

   • Gosia

    Nie, szczerze mówiąc nie znam jej działania :) myślisz, że warto spróbować ?

    • FASHIOLOVEwa

     zdecydowanie!

     • Gosia

      W takim razie na pewno wypróbuję :) dziękuję Ci bardzo za radę ! :*

    • FASHIOLOVEwa

     polecam