kosmetyki, książki 0

4 sposoby na wieczorny relaks.

Za oknem pierwsze przymrozki, a Ty po ciężkim dniu nie wiesz, co ze sobą zrobić?

Spraw, by każdy wieczór był dla Ciebie nagrodą i wprowadź do niego coś, co sprawi Ci przyjemność.

pinterest.com

KSIĄŻKA

Czytanie już po sześciu minutach obniża poziom stresu o prawie 2/3, rozwija wyobraźnię i poszerza słownictwo. To znakomita alternatywa dla kilkugodzinnego patrzenia w ekran smartfona (swoją drogą właśnie przez to trudno zasnąć Ci w nocy).
Lektura wyciszy Twój umysł, dzięki czemu poprawi się jakość Twojego snu.
Nie czujesz się przekonana? Na pewno jest temat, który od dawna Cię interesuje – zgłęb go! Najważniejsze, by czytanie sprawiało Ci radość.
Oto parę czytelniczych nowości na rynku:

  • „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” – każdy, kto choć raz sięgnął po twórczość J. K. Rowling wie, że przygody trójki czarodziejów wciągają bez reszty i nie można narzekać na nudę. Co tym razem ma dla nas autorka?
  • „Damy ze Skazą” – kolejna z serii książka o kobietach na przestrzeni wieków, które weszły w posiadanie władzy i musiały dokonać trudnych wyborów. Księżniczki, dworzanki, matki królów – chyba nie trzeba zachęcać?

ZADBAJ O SIEBIE

Wiatr i niska temperatura to tylko niektóre z czynników, które szkodzą cerze o tej porze roku. Warto więc zafundować sobie domowe SPA.

By co dzień budzić się piękniejszą. Przedstawię Ci mój sprawdzony rytuał:

  • Po dokładnym demakijażu i oczyszczeniu skóry kolistymi ruchami wykonuję peeling, omijając okolice oczu. Pozbywam się martwego naskórka oraz odblokowuję pory, dzięki czemu składniki zawarte w maseczce lepiej się wchłoną.
  • Maseczkę dobraną do mojego typu cery wklepuję na twarz, szyję i dekolt i zostawiam na zazwyczaj 15 minut.
  • Po zmyciu maseczki oczyszczam twarz tonikiem, dzięki czemu utrzymuję prawidłowe pH skóry. Uf! Teraz twarz jest gotowa na przyswojenie wszystkich wartości naszego kremu.

Zarezerwuj więc pół godziny każdego tygodnia na relaks tylko dla siebie. W końcu sekretem pięknego wyglądu jest nie makijaż, a systematyczna pielęgnacja.

pexels-photo

MEDYTACJA

Była znana już starożytnym, a większość nas kojarzy ją z nieodłączną częścią buddyzmu. Żyjemy w czasach, gdzie świat wysyła nam sygnały na każdym kroku, odgrywamy wiele ról społecznych i każdy z nas żyje w stresie związanym z pracą czy szkołą. Bardzo trudno jest nam się na czymś skoncentrować, a jeszcze trudniej o niczym nie myśleć. Tymczasem regularna i prawidłowa medytacja obniża ciśnienie krwi,pobudza kreatywne myślenie, a nawet spowalnia procesy starzenia!

Istnieje wiele technik, więc możesz być pewna, że znajdziesz coś dla siebie. Na sam początek polecam Ci jednak skorzystać z fachowej pomocy, by nie zniechęcić się, że mimo pozycji lotosu i relaksującej muzyce dalej masz obraz swojego szefa przed oczami.

gone

SERIAL

Herbata z imbirem, ciepły koc i Twój ulubiony serial. Przynajmniej o tej porze roku masz wymówkę, by poświęcić czas na tę właśnie rozrywkę. Wybór jest ogromny – od tureckich serialów kostiumowych, kończąc na brazylijskich komediach. Możesz również zrobić wywiad wśród znajomych i spisać listę 20 filmów, które powtarzają się najczęściej i które najwyraźniej warto obejrzeć.

Swoją drogą słyszałaś o „Belfrze”?

tekst: Wiktoria Dąbrowska

You Might Also Like